1988 yılında Çanakkalede doğdum. Lisans eğitimimi 2007-2012 yılları arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikoloji bölümünde İngilizce olarak tamamladım. Yüksek lisans eğitimimi ise 2014-2016 yılları arasında İstanbul'da, Beykent Üniversitesi Tezli Klinik Psikoloji Yüksek Lisans olarak aldım.


Yüksek Lisans eğitimimi alırken, Amerikan Hastanesinde, Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Bölümü’nde ve Prof. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde benim için çok kıymetli ve öğretici stajlar yaptım. Lisansı tamamladıktan sonra klinik vakalar bir yana, 9 sene özel bir kurumda yaygın gelişimsel bozukluklar, öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, hafif düzeyde ve zihinsel yetersizliği olan çocuk ve ergenlerle bireysel seansları ve aile danışmanlığı programını, sosyal sorumluluk projelerini ve etkinlikleri sorumlu psikolog olarak yürüttüm ve kurum içindeki veli toplantılarını, öğretmenler toplantılarını gerçekleştirdim.
 
Danışmanlık Merkezlerinde seans bazlı çalışmalarda ve Özel Eğitim ve Rehabilitasyon alanının yanı sıra, 2013-2014 yılları arasında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ile çok sayıda projeye imza atarak ve dernek bünyesinde Psikolog olarak çalıştım ve Yönetici Yardımcılığı yaptım.
 
Temizlik obsesyonu ile ilgili danışanlarıma motivasyon ve inanç kazandırma aşamasında grup olarak başarılı çalışmalar yürütmekteyim. Boşanmış anne baba problemi gibi; aile dinamiklerindeki problemlerden doğan negatif sonuçlar ve bunun çocuğa yansıması üzerine çözüme yönelik davranışçı çalışmalar uygulamaktayım. Bilişsel davranışçı terapi, Cinsel Terapi, Örgütsel davranış, zeka testleri, nöropsikolojik testler, terapi teknikleri, psikodrama, madde ve kumar bağımlılığı, alanlarında eğitimlerini tamamladım. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde gönüllü olarak çalışmalara katıldım. Çalışma süresi boyunca okul öncesi dönem çocukları, okul dönemi çocukları ve ergenlerin akademik, zihinsel ve bedensel gelişim süreçlerine yönelik testler uygulamış ve danışmanlıklarını yaptım. 


Uluslararası Psikologlar Derneği Onaylı süpervizyonlu çocuk testleri eğitim ve yetişkin zeka testleri eğitim programlarını tamamladım. Mezun olduğum yıldan itibaren aktif olarak çocuk, ergen ve yetişkin alanlarında danışan görmekteyim ve çeşitli televizyon programlarına, çeşitli gazetelere, çeşitli üniversitelere konuk olarak ve çeşitli makaleler yayınlayarak gelişimime devam etmekteyim.
 
Seanslarımda Çözüm Odaklı Terapi, Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi (Cognitive Behaviour Therapy), Sanat Terapisi ve Cinsel Terapi yöntemlerini kullanıyorum.
KATILDIĞIM BAZI EĞİTİMLER VE WORKSHOP’LAR
 
                                                                         

 • CİNSEL TERAPİ UYGULAMA EĞİTİMİ (Bilgelik Enstitusu - Prof. Dr. Sultan Doğan Kadınlarda Vajinismus ve Ağrılı Cinsel Birleşme Teşhis-Tedavi Ve Erkeklerde Erken Boşalma Teşhis-Tedavi Erkeklerde Ereksiyon Problemleri -Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği & Virginia International
   

 

 • ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ UYGULAMA EĞİTİMİ DBE (Bilgelik Enstitüsü)

   

 • Dr. Alp Karaosmanoğlu, Şema Terapi Eğitimi
   

 

 • Dr. Christine A. Padesky, Anksiyete Tuzaklarına Kognitif Davranışçı Terapi Çözümleri
   


 

 • YETİŞKİN VE AİLE - Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği & Virginia International) 

 • BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ UYGULAMA EĞİTİMİ

(Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği & Virginia International - 1. KAYGI BOZUKLUKLARI 2. PANİK BOZUKLUK 3. YEME BOZUKLUKLARI 4. CİNSEL İŞLEV BOZUKLARI 5. OBSESİF KOMPULSİF BOZUKLUK 6. ŞİZOFRENİ 7. ÇEKİNGEN KİŞİLİK BOZUKLUĞU 8. FOBİK BOZUKLUK)


 

 • GELİŞİMSEL TEMAS EĞİTİMİ Psk. Gül Koyutürk - Dinamik Terapi Eğitim Merkezi - Bakırköy 22-10-2017


 

 • Wisc-r Testi Uygulayıcı Eğitimi (Çocuk zeka testleri)-2015


 

 • MOBBİNG EĞİTİMİ - İstanbul İşletme Enstitüsü - 09-09-2016


 

 • STRES YÖNETİMİ EĞİTİMİ - İstanbul İşletme Enstitüsü - 10- 09-2016


 

 • ETKİLİ SUNUM TEKNİKLERİ EĞİTİMİ - İstanbul İşletme Enstitüsü - 11-09-2016


 

 • ETKİLİ İLETİŞİM STRATEJİLERİ VE BEDEN DİLİ EĞİTİMİ - İstanbul İşletme Enstitüsü - 12-09-2016


 

 • OYUN TERAPİSİ UYGULAMA EĞİTİMİ - İstanbul Psikoloji Enstitüsü - 12.2015


 

 • MMPI (MİNNESOTA ÇOK YÖNLÜ KİŞİLİK ENVANTERİ) UYGULAMA EĞİTİMİ - AKUPAD (AKADEMİK KLİNİK UYGULAMALAR VE PSİKOLOJİK ARAŞTIRMALAR DERNEĞİ - 06.2012


 

 • SANAT TERAPİSİ UYGULAYICI EĞİTİMİ - Doç. Dr. Eda Öz Çelikbaş - 40 Saat - Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi


 

 • Oyun Terapisi Eğitimi - Bilgelik Enstitüsü - 2015 - (3 Hafta süpervizyon eşliğinde)