top of page
Uzman Klinik Psikolog (1)_edited.jpg

ELİF ÇELEBİ

17870606783282192.jpg
pexels-pixabay-355863.jpg

HAKKIM-
DA

Çanakkale'de doğdum. Lisans eğitimimi 2007-2012 yılları arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikoloji bölümünde İngilizce olarak tamamladım. Yüksek lisans eğitimimi ise 2014-2016 yılları arasında İstanbul'da, Beykent Üniversitesi Tezli Klinik Psikoloji Yüksek Lisans olarak aldım. 
 

Yüksek Lisans eğitimimi alırken, Amerikan Hastanesinde, Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Bölümü’nde ve Prof. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde benim için çok kıymetli ve öğretici stajlar yaptım. Lisansı tamamladıktan sonra klinik vakalar bir yana, 9 sene özel bir kurumda yaygın gelişimsel bozukluklar, öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, hafif düzeyde ve zihinsel yetersizliği olan çocuk ve ergenlerle bireysel seansları ve aile danışmanlığı programını, sosyal sorumluluk projelerini ve etkinlikleri sorumlu psikolog olarak yürüttüm ve kurum içindeki veli toplantılarını, öğretmenler toplantılarını gerçekleştirdim.
 
Danışmanlık Merkezlerinde seans bazlı çalışmalarda ve Özel Eğitim ve Rehabilitasyon alanının yanı sıra, 2013-2014 yılları arasında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ile çok sayıda projeye imza atarak ve dernek bünyesinde Psikolog olarak çalıştım ve Yönetici Yardımcılığı yaptım.
 
Temizlik obsesyonu ile ilgili danışanlarıma motivasyon ve inanç kazandırma aşamasında grup olarak başarılı çalışmalar yürütmekteyim. Boşanmış anne baba problemi gibi; aile dinamiklerindeki problemlerden doğan negatif sonuçlar ve bunun çocuğa yansıması üzerine çözüme yönelik davranışçı çalışmalar uygulamaktayım.

Bilişsel davranışçı terapi, Cinsel Terapi, Örgütsel Davranış, zeka testleri, nöropsikolojik testler, terapi teknikleri, psikodrama, madde ve kumar bağımlılığı, Oyun Terapisi, Sanat Terapisi, Ritim Terapi, Dinamik yaklaşım alanlarında eğitimlerini tamamladım.

Lisans eğitimimde Kıbrıs Gazimağusa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Yüksek Lisans eğitimim süresince Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde gönüllü olarak çalışmalara katıldım. Çalışma hayatım boyunca okul öncesi dönem çocukları, okul dönemi çocukları ve ergenlerin akademik, zihinsel ve bedensel gelişim süreçlerine yönelik testler uygulayarak danışmanlıklarını yaptım. 


Beykent Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Psikoloji Anabilim Dalı, Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programından mezun olduğum yıldan itibaren aktif olarak çocuk, ergen ve yetişkin alanlarında danışan görmekteyim. Şirketim bünyesinde diğer şirketlere kurumsal danışmanlıklar vermekteyim. Çeşitli televizyon programlarına, çeşitli gazetelere, çeşitli üniversitelere konuk olarak ve çeşitli makaleler yayınlayarak gelişimime devam etmekteyim.
 
Seanslarımda Çözüm Odaklı Terapi, Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi (Cognitive Behavioural Therapy), Şema Terapi, Sanat Terapisi ve Cinsel Terapi yöntemlerini kullanıyorum.

İstanbul Beylikdüzü ve Çanakkale Merkez olarak iki ofisimde yüz yüze ve online şekilde hizmet vermekteyim. KATILDIĞIM BAZI EĞİTİMLER VE WORKSHOP’LAR
 
                                                                         

 • CİNSEL TERAPİ UYGULAMA EĞİTİMİ - (Bilgelik Enstitüsü - Prof. Dr. Sultan Doğan - Kadınlarda Vajinismus ve Ağrılı Cinsel Birleşme Teşhis, Tedavi - Erkeklerde Erken Boşalma Teşhis, Tedavi - Erkeklerde Ereksiyon Problemleri - Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği & Virginia International / 2015 )

 • BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ UYGULAMA EĞİTİMİ - (Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği & Virginia International - Prof. Dr. Hakan Türkçapar & Lütfü K. Özdemir - 1. KAYGI BOZUKLUKLARI 2. PANİK BOZUKLUK 3. YEME BOZUKLUKLARI 4. CİNSEL İŞLEV BOZUKLARI 5. OBSESİF KOMPULSİF BOZUKLUK 6. ŞİZOFRENİ 7. ÇEKİNGEN KİŞİLİK BOZUKLUĞU 8. FOBİK BOZUKLUK) 

 • YETİŞKİN TESTLERİ EĞİTİMİ - MMPI, Beier Cümle Tamamlama, SCL 90-R Ruhsal Belirti Tarama, Beck Anksiyete Ölçeği, Beck Depresyon Ölçeği - Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği & Virginia International

 • OYUN TERAPİSİ UYGULAMA EĞİTİMİ - Çocuk Merkezli Oyun Terapisi & Filial Oyun Terapisi - Saldırgan Davranışlar, Kaygı ve Korkular, Aşırı Çekingenlik, Davranışsal Gerileme, Özgüven ve Sosyal Beceri Sorunları, Uyku, Yemek ve Tuvalet Sorunları, Cinsel Davranışlarla Aşırı Meşguliyet, Ailede Yaşanan Değişimlere Uyum Sağlamada Yaşanan Sorunlar, Fiziksel Nedeni Olmayan Rahatsızlıklar - İstanbul Psikoloji Enstitüsü - Yrd. Doç. Dr. Alper Engeler / 12.2015

 • GELİŞİMSEL TEMAS EĞİTİMİ & BEBEK TERAPİ - Bebeklerde Huzursuzluk, Anne Sütünü Reddetme, Ağlama Nöbetleri, Uyku Problemleri, Anne Tarafından Sakinleştirilememe,  Kolik Bebek - Psk. Gül Koyutürk - Dinamik Terapi Eğitim Merkezi / 22-10-2017 Bakırköy

 • WISC-R TESTİ UYGULAYICI EĞİTİMİ - (Çocuk Zeka Testleri)-2015 - Bilgelik Enstitüsü

 • SANAT TERAPİSİ UYGULAYICI EĞİTİMİ - Doç. Dr. Eda Öz Çelikbaş - 40 Saat - Kadir Has Üniversitesi & Yaşam Boyu Eğitim Akademisi

 • MMPI (MİNNESOTA ÇOK YÖNLÜ KİŞİLİK ENVANTERİ) UYGULAMA EĞİTİMİ - AKUPAD (AKADEMİK KLİNİK UYGULAMALAR VE PSİKOLOJİK ARAŞTIRMALAR DERNEĞİ - Prof. Dr. Zümra Atalay & Dr. Volkan Demir - 06.2012

 • ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ UYGULAMA EĞİTİMİ - (Bilgelik Enstitüsü - Lütfü K. Özdemir)

KURUMSAL DANIŞMANLIK:

 • MOBBİNG EĞİTİMİ - İstanbul İşletme Enstitüsü - 09-09-2016

 • STRES YÖNETİMİ EĞİTİMİ - İstanbul İşletme Enstitüsü - 10- 09-2016

 • ETKİLİ SUNUM TEKNİKLERİ EĞİTİMİ - İstanbul İşletme Enstitüsü - 11-09-2016

 • ETKİLİ İLETİŞİM STRATEJİLERİ VE BEDEN DİLİ EĞİTİMİ - İstanbul İşletme Enstitüsü - 12-09-2016


 

17905576375583589.jpg
28e886a66aa1cbb91f5dad5c47576a58.jpg
bdb5222e32383947b871a57e8bf59cf3.jpg
bottom of page